YeniBirFest, müzik severlerle buluştu

Hayatımızdan bir pandemi geçti, ne kadar çok şeyi erteledik. Yalnızca düğünler, toplantılar mı, asıl cümbüş kalmamıştı, eğlence! Onun için tahminen şenlikleri yasaklamak bu kadar büyük reaksiyon çekiyor, gençlerin cümbüşüydü o. Fakat biz yaştakilerin hayatında, Yeşilçam sinemalarında bir gazino cümbüşü vardı: Assolistlerin ayakta alkışlandığı, evvelce popçuların çıktığı, herkesin ailesiyle gidip, yiyip içip müzik dinlediği. Artık gazino kalmadı lakin hasreti bitmemiş. Birkaç yıldır bir içecek firmasının düzenlediği “YenibirFest”in sevilmesi de bu hasretten. Eskinin gazinosunun olduğu yerde, Küçükçiftlik Parkı’nda masalar sıra sıra diziliyor, yemek ve içecek fiks, bir de yanında sevilen sanatçı oldu mu, biletler çıktığı anda bitiyor. Ne ödeyeceğini biliyor, kazıklanma korkusu olmadan için rahat gidiyorsun.

KENAN DOĞULU OYNATTI

Pandemide orta verilen YenibirFest geçen akşam üstelik de Kenan Doğulu ve Emel Sayın’la yapılınca yer yerinden oynadı. Tabir gerçek oldu. Zira herkes oynadı! Kenan Doğulu’nun sahnesi fevkalade, bizim için hâlâ çocuk, genç adam lakin o da hayli olmuştur, yeniden de sahnede zıp zıp. Sahnede teknolojinin nimetlerinden yararlanmış, lazerler, alevler, ışıklar, pek şenlikli. Emel Sayın çıkana kadar herkes kurtlarını döktü. Emel Sayın’la ise koptu! Emel Hanım’ın seveni çoktur, ben de çok severim. Daima çok hoş, daima çok cilveli, daima çok hoş müzik söylüyor! Popta Ajda, Türk sanat müziğinde Emel Sayın! Emel Sayın’la Kenan Doğulu’nun düeti de pek güzeldi. Yurdaer Doğulu’dan bahsedilince Kenan’ın gözleri doldu. Emel Sayın, onun çocukluğunu biliyor lakin öpüşürlerken çocuk değildi Kenan!

DAVETLİLER DE ÇOKTU

Bizim masanın ardında dizi oyuncuları vardı, iki kısım seyretmiş kadar oldum. Bu karakterler oyuncunun üzerine yapışıyor, isimlerini bilmiyorum ancak karakterlerini biliyorum!

Silahlar patlamadı, kimse kimseyle dalaşmadı. Eğlenen, gülen, dans eden insanlara baktıkça bu keyfi niçin bozmak istiyorlar, bunların kaygısı ne, onu yasakla, bunu yasakla diye düşünmeden olmuyor. Eğlenmek de insan hakkı? Adabıyla yapıyorsam eğlenirim de yerim de içerim de, sana ne?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.