Yaşanacak olayları iddia eden The Economist’in yeni kapağı gündem oldu

The Economist mecmuasının toplumsal medyadan paylaştığı yeni kapağı gündem oldu.

SAVAŞ, DÜNYAYI KİTLESEL AÇLIĞA İTİYOR

Başakların kuru baş formunda olması dikkat çekti. Paylaşımın altına, “Savaş, kırılgan bir dünyayı kitlesel açlığa hakikat itiyor. Bunu düzeltmek herkesin işi” notunu düştü. The Economist, Ukrayna- Rusya ortasında yaşanan savaşla bir arada dünyayı bekleyen besin krizine dikkat çekti.

Paylaşım şu formda:

BESİN KRİZİ KAPIDA

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterresi Rusya’nın Ukrayna’da sürdürdüğü savaşın tarım eserlerinin fiyatlarının artmasına yol açtığını hatırlattı. Guterresi, savaşın ve fiyatlardaki artışın devam etmesi halinde global besin krizi yaşanabileceğini söyledi.

40 MİLYON İNSAN BESİN GÜVENSİZLİĞİNE SÜRÜKLENİYOR

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, birçok faktörden ötürü dünyada akut besin güvensizliğine maruz insan sayısının 2016-2021 yılları ortasında 108 milyondan 161 milyona çıktığını, Rusya’nın Ukrayna’ya ataklarının global besin güvenliği krizini daha da derinleştirdiğini aktardı. Blinken yaptığı başka bir açıklamada ise, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın 40 milyon insanı daha besin güvensizliğine sürüklediğine işaret etti.

2022 KAPAĞINDA GÜÇ PROBLEMLERİ HUSUS OLMUŞTU

The Economist yeni yılın birinci serisinde yayınladığı kapakta, ABD-Çin münasebetleri, yenilenebilir güç kaynakları ve aşı göndermesi yapmıştı. Yayınlanan kapak dünya gündemine otururken kripto paralarda kapakta kendine yer bulmuştu.

KOVID-19’U VARSAYIM ETMİŞLERDİ

Mecmuanın 2019 yılında yayınladığı kapakta ise salgın hastalıklara dikkat çekilmişti. Kapakta yazılan sözlerde ise “Her şey denetim altında” denilmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.