TÜGVA, Diyarbakır’da yaz okulu yürüyüşü düzenlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın mütevelli heyetinde yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) yaz okulu projesi kapsamında Diyarbakır’da yürüyüş gerçekleştirildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, Dağkapı Meydanı’ndan Fatihpaşa Mescidi’ne kadar yapılan yürüyüşe TÜGVA Genel Lideri Enes Eminoğlu, eğitmenler ve ortaokul öğrencileri katıldı. Sık sık tekbir getirilen yürüyüşün akabinde Fatihpaşa Mescidi’nde namaz kılındı.

Eminoğlu, Türkiye genelinde düzenledikleri yaz okulu projesi kapsamında 120 bin öğrencinin, Diyarbakır’da 5 bin öğrencinin eğitimlere katıldığını söyledi.

Kurslarda emeği geçenlere teşekkür eden Eminoğlu, “Fatihpaşa Mescidi’nin sembolik olarak bizim için bir manası var. Bilhassa Sur olaylarında da PKK’lılar tarafından gaye gösterilmişti, yakılmıştı, yıkılmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde buralar tekrar ihya edildi. Biz de bilhassa bunları unutmamaları ismine gençlerimizi buraya getirdik. Buraları görsünler. Geçmişlerini, tarihi düzgün bilsinler” dedi.

Yaz Okulları Projesini tamamladıklarını lisana getiren Eminoğlu, önümüzdeki yıl daha önemli iştiraklerle yaz okullarına devam edeceklerini söyledi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.