THY’den 15 Temmuz’da ikili rekor: Yolcu sayısı 260 bini aştı

Türk Hava Yolları (THY), dün bin 543 sefer ve 260 bini aşan yolcu sayısıyla tarihinin en ağır gününü yaşadı.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, toplumsal paylaşım sitesi ‘Twitter’ hesabından hususa ait yaptığı açıklamada, “Filoya katılan yeni uçaklar, dünyanın dört bir yanında açılan sınırlar, büyüyen bir aile ve sonuç; rekor… Dün 260 bini aşkın konuğumuzu yüzde 87’nin üzerinde doluluk oranıyla ağırladık. Türk Hava Yolları tarihimizin en ağır gününü yaşadık” sözlerini kullandı.

DÜNYANIN EN UYGUN BİRİNCİ 10 HAVAYOLLARI İÇİNDE YER ALDI

Öte yandan, havacılık güvenliği ve eser derecelendirme kuruluşu ‘AirlineRatings.com’ tarafından 2022 yılı dünyanın en güzel havayolları listesinde THY birinci 10’a girdi. Her yıl dünyada en âlâ havayollarını pahalandıran Avustralya merkezli derecelendirme kuruluşu, evvelki gün 2022 yılının en yeterli havayollarını listesini açıkladı.

Şirketlerin tek tek incelenmesiyle hazırlanlanan dünyanın en uygun havayolları listesinde birinci sırada Katar Havayolları, ikinci sırada Yeni Zelanda’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Air New Zeland, üçüncü sırada ise Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Etihad Airways bulunurken, THY ise 9’uncu sırada yer aldı.

Listede THY Avrupa’nın en yeterli havayolu olarak belirlendi. Sıralamada kârlılığın yanı sıra filo yaşını, etraf ve güvenlik bilgilerini ve yolcu incelemelerini de bedellendiriliyor. Kovid-19’un tesirlerinin sıralamayı yansıttığı lakin Avrupa’da son periyotta havacılıkta yaşanan rötar ve iptallerin etkilemediği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.