Tarih verildi: Ankara Metrosu’nda altyapı çalışması başlıyor

Kızılay-Batıkent Metrosunun devamı niteliğinde olan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından tamamlanan İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu ortasında bulunan çizginin imalinde uygun olmayan gereç kullanıldığı tespit edildi. Daha evvel bakım çalışmaları ile düzeltilmeye çalışılan durum kronikleşti.

EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme ve etüt sonucunda ortaya çıkan durum ayrıyeten sondaj çalışması ve akademisyenlerin raporlarıyla da desteklendi. Akademisyenlerin görüş ve teklifleri doğrultusunda harekete geçen EGO Genel Müdürlüğü, çizginin kusurlu dolgu yapılan 129 metrelik kısmının altyapısını değiştirme kararı aldı.

ÇALIŞMA SIRASINDA ULAŞIM OTOBÜSLERLE SAĞLANACAK

Yapılan sondaj çalışması ve akademisyenlerin raporlarıyla tabandaki sorunun ortaya çıkması sonrası yolcu güvenliği için tren sürat limitinin 5 km/saate düşürülmesinin akabinde seyahatin sürat ve konforunun etkilenmesi nedeniyle vatandaşlardan gelen ağır şikâyetler üzerine EGO Genel Müdürlüğü harekete geçti.

Akademisyenlerin görüş ve teklifleri doğrultusunda çizginin, yanılgılı dolgu yapılan 129 metrelik kısmının altyapısı 10 Ağustos-10 Eylül 2022 tarihleri ortasında değiştirilecek. Çalışma sırasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında işletme yapılamayacağı için vatandaşların rastgele bir mağduriyet yaşamamaları gayesiyle Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları ortasında otobüs aktarması yapılacak.

Çalışmaların tamamlanmasının akabinde bölgedeki tren işletmesi, daha inançlı, daha konforlu ve seyahat mühleti kısalmış olarak tekrar yurttaşların hizmetine sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.