Süleyman Hurma: Aaron Ramsey ile imza evresine geldik lakin…

Süper Lig gruplarından Fatih Karagümrük Lideri Süleyman Hurma gündeme dair değerli açıklamalarda bulundu.

“103 ülkeden fazla ülkede bu mevzu haber oldu”

TRT Spor’a konuşan Süleyman Hurma, teknik yöneticiliğe Pirlo’nun getirilmesiyle ilgili olarak, “103 ülkeden fazla ülkede bu bahis haber oldu. Futbol tarihimiz için de kıymetli sayılabilecek işlerden bir tanesi. Kulübün marka bedeli ve kulübün tanıtılması açısından çok değerli. Beş büyük ligin olduğu ülkelerde de Pirlo kaynaklı yorumlar yapıldı. Pirlo dünya çapında bir futbolcuydu. Tartışılmaz bir futbol efsanesiydi. Son olarak Juventus’ta teknik yöneticilik yaptı. Orada iki kupa kazandı. Son kulübü Juventus olan bir teknik yöneticisi Türkiye’ye getirmek neredeyse imkansız. Bunu kendi şartlarımızda yaptık” dedi.  

Pirlo, yerli teknik yöneticilerden daha uygun bir fiyata mutabakat yaptı”

Pirlo’nun yerli teknik yöneticilerden daha az bir fiyata anlaştığını vurgulayan Hurma, “Juventus ile âlâ bağlantılarımız var. Onun için bu transfer oldu. Pirlo, yerli teknik yöneticilerden daha uygun bir fiyata mutabakat yaptı. Aksi takdirde zati yapamazdı. Evet bir çok şeyimiz yok lakin günün sonunda insan kalitesi ve insan bilgisi kazanır. Futbol beşerle yapılan bir iş. Nasıl bir tesis olursa olsun sonuçta orada insan oynayacak. İnsanın oluşturduğu proje olacak. Orada da biz fark yarattığımızı düşünüyorum” sözlerini kullandı. 

Herhangi bir kulüple şu an imza atmış değiliz”

İsmi transferde sık geçen Emre Mor konusunda da Fatih Karagümrük Lideri Süleyman Hurma, “Geçen sene Emre Mor’u TFF 1. Lig grupları bile almak istemedi. Ben hiç düşünmeden aldım. O vakit, ‘Emre Mor üzere bir oyuncuyu denememek aptallıktır’ demiştim ve haklı çıktım. Kariyerimde çalıştığım en yetenekli oyuncu. Bir dünya starı olma potansiyeline sahip. O tarafta ilerleyen bir oyuncu. En büyük arzum maddi ve manevi olarak şartları sağlayıp onu kendi kulübümüzde tutmak. Emre Mor’u kaça satarsak satalım ziyan edeceğiz. Bizde 1-2 yıl daha oynarsa buradan dünya starı olarak gidecektir. Bunu becerirsek, becereceğim. Kadroda tutmak için çeşitli fonlar araştırıyorum. Yapamaz isem gelen teklifi de halihazırda değerlendiriyorum. Gruplarla ‘şu basamaktayım, bu aşamadayım’ dersem ve transfer olmazsa kadroları külfetli bir duruma sokmak istemiyorum. Emre üzere bir oyuncuya ilginin olması olağan. Emre’yi ekipte tutarsak, bir yıl sonra onu 100 kulüp ister. Herhangi bir kulüple şu an imza atmış değiliz. Lakin bir kadro görüşmelerimiz oluyor. Karagümrük, Emre ve transfer edecek kulüp için hakikat olan neyse onu yapmaya uğraş edeceğim. Emre’yi verdikten sonra 15 milyon Euro bonservis parası verelim, tekrar Emre üzere bir oyuncu alamayız” açıklamasında bulundu. 

“Aaron Ramsey’den vazgeçtik”

Başkan Hurma ayrıyeten ünlü futbolcu Ramsey için konuştu ve “Aaron Ramsey ile mutabakat kademesine geldik fakat sonra transferden vazgeçtik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.