Sedat Peker’e suikast hazırlığı argümanı

Gündeme getirdiği rüşvet argümanlarıyla birlikte iki cumhurbaşkanı danışmanının istifası sonrası suskunluğa bürünen Sedat Peker’e yönelik bulunduğu ülkede ‘dijital tecridin’ ağırlaştırıldığı belirtildi. Peker’in ayrıyeten kendisine karşı bir suikast hazırlığı yapıldığı da sav edildi.

‘Suç örgütü liderliği’ suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker’le ilgili son gelişmeleri, Murat Ağırel Halk TV’de ‘Şule Aydın ile Kayda Geçsin’ canlı yayınında paylaştı. Ağırel, Sedat Peker için milletlerarası çetelere suikast düzenlenmesi üzerine davet gönderildiğinin ulaştığı kişi tarafından kendisine anlatıldığını söyledi.

‘BEĞENİ YAPSA DAHİ KONUTA JAMMER GETİRECEKLERİ İKAZINDA BULUNMUŞLAR’

Sedat Peker’in ‘çok yakınlarından’ birine ulaşarak sorular sorduğunu anlatan Ağırel, “Bunun da kamuoyunda bilinmesi gerektiğini düşünerek sizle paylaşıyorum” diyerek, şunları söyledi: “Kendisine bir tecrit uygulanıyor. Dijital tecrit. Toplumsal medyada en ufak bir beğeni dahi yapılsa dijital tecride ek olarak yaşadığı konuta jammerler getirilip, telefonuyla irtibatının kesileceği kendisine söylenmiş. Şu anda çocuklarının okulundan ötürü interneti kesmemişler. Şayet bir paylaşım daha yaparsa, beğeni, RT yaparsa bu yola başvuracaklarını söylemişler kendisine. Sedat Peker de bununla ilgili usul arıyormuş. Hatta bu yolların üzerinde çalışırken atıf da yapmış kendisi… Süleyman Demirel ile ilgili örnek vermiş; ‘Demokrasilerde deva tükenmez, şüphesiz bir deva bulacağız tarzında’ bir konuşma yapmış. Avukatlara da bununla ilgili tüzel uğraş için müracaatlar olmuş.”

‘ÖDÜL KONULMUŞ’

Peker’e suikast düzenlenmesi için milletlerarası kabahat çeteleriyle görüşmeler yapıldığı bilgisinin de kendisine aktarıldığını vurgulayan Ağırel, “Benim burada çok önemsediğim bir şey var. Aşikâr kümelere, milletlerarası cürüm çetelerine gaye kişinin kellesinin alınması üzerine, yani Sedat Peker’in… Sedat Peker’e bir suikast yapılması üzerine bir örgüt ile muahede yapılmış. Bununla ilgili Sedat Peker cephesi şunu söylüyor; Milletlerarası cinayet işleyebilen tertiplere açık bir davet olarak kabul edilen bir uygulama yapılmış derin menfezlerde… Bunu da Sedat Peker’in suikasti için ya da kellesi için ortaya mükafatlar konulmuş. Sedat Peker benim hakkımda suikast hazırlığının farkındayım, bekliyorum demiş” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.