‘Oya Başar araca çarpıp kaçtı’ iddiası! ‘Oğlum sizi arayacak’

Oya Başar, geçtiğimiz yıllarda TV8’de ekranlara gelen ‘2. Sayfa’ programına konuk oldu. 2015’te vefat eden Levent Kırca ile iki kez evlenip boşanan (1985-2000, 2001-2005) usta sanatçı, meme kanseri olduğu döneme dair konuştu. Programda zaman zaman duygusal anlar yaşayan 65 yaşındaki oyuncu, 19 yıl birliktelik yaşadığı eski eşi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Ameliyat olduğumda Levent hastaneye geldi, odaya girdi. O zaman saçlarım da yok, ameliyattan yeni çıkmışım. Artık suratım da ne vaziyeteyse… Levent odaya girdi, sonra kapıyı kapatıp odadan dışarı çıktı. Demiş ki ‘Oya Başar’ın odasını arıyorum’, ‘burası’ demişler. İçeri girdi, şaşkın gözlerle yanıma geldi. Elimi tuttu ‘iyi misin, iyi misin?’ dedi. ‘İyiyim’ cevabını verince odadan çıktı. Dayanamadı!”

“KENDİ KANATLARIYLA UÇMAK İSTEDİ”

Bir dönemin efsane ikilisinin, 2000 yılında basın mensuplarının önünde yaptığı ‘ayrılık’ kavgası hafızalardaki yerini koruyor. Neden ayrıldıklarını açıklayan çift, bir anda tartışmaya başlamış ve o görüntüler magazin tarihine damga vurmuştu. Levent Kırca, eşi Oya Başar’a sitem etmiş, kendisine haksızlık yapıldığını söylemişti: 

Bundan evvel oynadığımız oyunda Oya benim sahnede sululuk yaptığımı düşündü ve bundan dolayı oynadığımız piyesi durdurdu… Durdururken de benim rızamı almadı. Ortada elle tutulur bir neden yok. Aramızda sanatsal görüş ayrılığı oluştu. Oya, zannedersem kendi kanatlarıyla uçmak istedi.

‘ÖNCE ÇARPTI SONRA KAÇTI’ İDDİASI!

Oya Başar, iddialara göre 4 Temmuz gecesi saat 23.00 civarı Bodrum Türkbükü Defne Evleri civarında seyir halindeyken, arabayı yeni park eden ve içinde çocuklar olan B.Ö. isimli bir kadının aracına çocuklar araçtan indikten çok kısa bir süre sonra tampon kısmına çarptı. Çarpmanın etkisiyle araçtan henüz yeni inen aile, kazadan yara almadan kurtulurken büyük şok yaşadı. Park halindeki aracın arka lamba ve tamponunda hasar oluştu. Oya Başar’ın ise buna rağmen durmayarak yoluna devam ettiği ve hızla oradan uzaklaştığı söyleniyor.

İKİNCİ ŞOKU YAŞADILAR!

B.Ö, bu olaydan sonra şikayetçi olarak aracına vuran arabanın bulunmasını istiyor. Yoğun çalışmalar sonucunda araç bulunuyor ve park halindeki araca çarpıp olay yerinden uzaklaşan aracın sürücüsünün ünlü oyuncu Oya Başar olduğu ortaya çıkıyor. Aile ikinci şoku Oya Başar’dan özür beklerken Oya Başar’ın söylediği, “Oğlum sizi arayacak” sözüyle yaşıyor.

OYA BAŞAR İFADEYE ÇAĞRILDI

İfadeye çağrılan Oya Başar, kasıtlı bir şekilde araca çarpmadığını, kazanın farkında olmadığını ve olay yerinden kaçmadığını, eve geldikten sonra ertesi sabah kendi aracındaki hasarı fark ettiğini ve başkasının kendisine vurduğunu zannettiğini söylediği konuşulanlar arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.