Oppo bir otomobil şirketi ile anlaştı!

SAIC Motor isimli otomobil üreticisi, Çin’e ait otomobil üreticisidir. Çin’de oldukça büyük bir isim olan şirket global anlamda çok bilinmese de ciddi başarılara imza atıyor. Şirketin ne kadar büyük olduğu hakkında bir fikir vermek için, 2021’de 5.37 milyon araba sattıklarını söyleyebiliriz. Bu, o yıl için küresel araba satışlarının %8’i veya Ford’un satmayı başardığının neredeyse iki katı.

SAIC birçok araç markasına sahip ancak daha iyi bilinenleri Maxus (eski adıyla LDV) ve MG olarak karşımıza çıkıyor. SAIC Çin pazarı için VW, Skoda, Audi, Chevrolet, Buick ve Cadillac üretmekte.

Oppo bir otomobil şirketi ile anlaştı!

Şimdi OPPO ve SAIC, araç/akıllı telefon çapraz uç entegrasyonu için bir çözüm olan “ekolojik bir alan” oluşturmak için güçlerini birleştiriyor. Daha basit bir dille, iki şirket, araç sahipleri için yeni bir deneyim yaratmak istiyor; bu sayede akıllı arabaları, akıllı telefonlarının yardımıyla en büyük IoT platformlarıyla iletişim kurarak kullanıcıların hayatlarını iyileştirebilir.

Bu, her iki şirket için de kullanıcılara telefon ve araba aracılığıyla yaşamlarının tam kontrolünü sağlayacak son derece entegre ve insan merkezli bir çözüm.

Yeni yaklaşım, herhangi bir üreticinin herhangi bir telefonunun herhangi bir araca bağlanabileceği ve eksiksiz bir hizmet paketi sunabileceği anlamına gelecek. Hizmet, ekranın herhangi bir boyutunda çalışabilecek ve birçok platformda tek tip bir performans sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.