Naci Ünüvar, Ajax’ta rekor kırdı

Ajax’ın 19 yaşındaki Türk asıllı Hollandalı futbolcusu Naci Ünüvar, Ajax 2’de geçirdiği harika sezonun ödülünü rekor kırarak aldı. Pazartesi günü günü Venlo ile oynanan maçta 2 gol atma başarısı gösteren genç yıldız adayı, bu sezon Ajax 2 takımında 28 gole direkt katkı yaparak eşi benzeri görülmemiş bir performansa ulaştı.

Toplamda 2480 dakika forma giyen Naci, 88 dakikada 1 gol katkısı yapma başarısı gösterdi. Daha önce hiçbir Ajax 2 oyuncusu Eerste Divisie’de bu sayıya ulaşamamıştı. Altyapı takımlarında gösterdiği performansla Ajax’ın en yetenekli genç oyuncularından biri olarak görülen Naci Ünüvar, 2020 yılında Ajax A Takımı ile çıktığı ilk resmi maçta ağları sarsmayı başarmıştı.

Bu sezon ise sadece 2 kupa maçında A takım ile maça çıkma şansı yakalayan Naci Ünüvar 1 asist başarısı gösterdi. Naci Ünüvar’ın A takım için henüz yeterli olmadığını söyleyen Ajax Teknik Direktörü Erik cilt Hag, “Naci doğru yolda ilerliyor ancak henüz bizim için fark yaratacak seviyede değil.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.