MÜSİAD’dan toplumsal konut açıklaması

Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Lideri Mahmut Asmalı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘İlk Meskenim, Birinci İş Yerim’ projesinin, hem vatandaşlarımız nezdinde hem de oluşturacağı ekonomik hareketlilik ile ülke ekonomimize değerli katkı sağlayacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Asmalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi olan “İlk Konutum, Birinci İş Yerim” projesine ait değerlendirmelerde bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından geliştirilen ve TOKİ iş birliğinde hayata geçirilen projenin kapsayıcı üç ayaklı modeli ile epeyce bedelli olduğunu vurgulayan Asmalı, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘İlk Meskenim, Birinci İş Yerim’ projesinin, hem vatandaşlarımız nezdinde hem de oluşturacağı ekonomik hareketlilik ile ülke ekonomimize değerli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Sabit gelirli vatandaşlarımıza uygun konut edinme fırsatı sunan projenin yalnızca konutla sonlu kalmayıp, iş yerleri ve uygun şartlarda konut yeri sunulması üzere farklı alanları da kapsar nitelikte şekillenmesini hayli değerli buluyoruz. Üçlü paket biçiminde sunulan bu proje, vatandaşların kendi konutlarını inşa edebileceği altyapısı hazır konut emlakının oluşturulması ile daha da mana kazanıyor. MÜSİAD olarak önerdiğimiz altyapısı tamamlanmış konut yeri planının da bu projeye dahil edilmesi memnuniyet verici bir gelişmedir. Cumhurbaşkanı’mızın tabir ettiği üzere, iki yıl üzere çok kısa bir müddette 500 bin toplumsal konut, 250 bin konut imarlı arsa ve 50 bin iş yerini kapsayan proje; Cumhuriyet tarihinin en değerli projelerinden biri olacaktır. Bununla birlikte MÜSİAD olarak, hayata geçirdiğimiz yatırım ve üretim hareketliliği de ülkemizin dört bir yanında süren yatırımlarla devam ediyor. Cumhurbaşkanı’mızın açıkladığı toplumsal konut projesine ek olarak bölgesel yatırımlarımızla istihdamı destekleyici girişimlerimizi artırarak sürdüreceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.