Murat Özvardar, iddiaları reddetti: Kızılay Meydanı’nda yüzüme tükürsünler

Ukrayna İçişleri Bakanlığı İletişim Başkanı Volodymyr Krakovetsky, 7 Nisan’da Mali Şube Müdürlüğü ve Ankara Cumhuriyet Savcılığına başvurarak ülkesinin silah, miğfer ve çelik yelek alım satım işine girdiği Türk iş insanları tarafından 5 milyon dolar dolandırıldığını iddia etti.

Volodymyr Krakovetsky ifadesinde, savunma sanayi şirketi bulunan Koray Altınel, gazeteci Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar, Bülent Aygün, soyadını bilmediği Mehmet isminde bir kişi, yine ismini bilmediği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında çalıştığını söylediği kişilerden şikayetçi oldu.

MURAT ÖZVARDAR: KRAKOVETSKY’İ TANIMAM

Ukrayna’nın şikayetini ilk olarak duyuran Odatv Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla, Murat Özvardar’ın kendisine yaptığı açıklamayı kaleme aldı.

Murat Özvardar, Ukrayna İçişleri Bakanlığı İletişim Başkanı Volodymyr Krakovetsky ile iletişime geçmesini şöyle açıkladı: “Ben, Volodymyr Krakovetsky’i tanımam. Ukrayna’nın Askeri Ataşesi benim kiracımdır. Kendisi, Ukrayna-Rusya savaşından ötürü zor durumda olduklarını, insani ihtiyaç malzemeleri ile silah, miğfer, çelik yelek gibi askeri malzemelere ihtiyaç duyduklarını söyledi. Benden bu konuda referans olabileceği kişilerin olup olmadığını sordu. Bende, yardımcı olmak için bakacağımı söyledim. Bu konuda iş yapan kişileri bulduktan sonra sadece bir kez Volodymyr Krakovetsky ile irtibata geçtim.”

‘İNSANİ OLARAK YARDIMCI OLMAK…’

Ukrayna’nın yardım talebini arkadaşı Mehmet Dağlar’a açtığını, savunma sanayindeki isimleri bu şekilde bulduğunu söyleyen Murat Özvardar, “Ben ne Koray Altınel’i, ne Bülent Aygün’ü ne de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndaki kişiyi tanımam. Bu isimleri arkadaşım Mehmet Dağlar buldu ve Ukrayna’lılarla tanıştırdı. Benim bu olaydaki tek dahlim zor durumdaki bir ülkeye insani olarak yardımcı olmaktı” dedi.

Ukraynalılarla Türk savunma sanayindeki isimlerin 7 Mart günü Ankara’daki Sıralı restoranda bir araya geldiğini belirten Murat Özvardar, “Arkadaşım Mehmet Dağlar o gün beni oraya davet etti. Hem Ukraynalıları hem de dolandırıcılık olayında adı geçen Koray Altınel, Bülent Aygün’ü o gün ilk kez gördüm. Yemek yedikten sonra da müsaade isteyip kalktım” dedi.

Kendisinin adı geçen isimlerle hiçbir irtibatının olmadığının altını çizen Murat Özvardar, “Bu kişilerle tek bir telefon görüşmem, mesajlaşmam, para alışverişim yok. Bu alışverişten tek bir cent aldıysam ve bu ortaya çıkarsa Kızılay meydanında herkes yüzüme tükürsün” diye konuştu.

Özvardar, “iyilikten maraz doğduğunu” belirterek, “Söylediğim gibi tamamen insani gerekçelerle bu işin içinde bulundum. En ufak bir ticari menfaatim yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.