Mumya sinemasının konusu nedir? Mumya sinemasının oyuncuları kimlerdir? Mumya sineması nerede çekildi?

Mumya 22 Mayıs 2017’de Avustralya’nın Sidney kentindeki Devlet Tiyatrosu’nda gösterime girdi ve 9 Haziran 2017’de Amerika Birleşik Devletleri’nde 2D, 3D ve IMAX 3D olarak sinemalarda gösterime girdi. Eleştirmenlerden olumsuz yorumlar alsa da sinema dünya çapında 410 milyon dolar hasılat elde etti.

38. Altın Ahududu Ödülleri’nde En Makûs Sinema ve Kurtzman ile En Berbat Direktör olmak üzere sekiz kısımda aday gösterildi ve Cruise ile En Berbat Erkek Oyuncu mükafatını kazandı .

MUMYA SİNEMASININ KONUSU NEDİR?

Sıkıca mühürlenmiş olan antik bir mezar yüzyıllardır unutulmuş bir çölde yatmaktadır. Lakin askeri bir operasyon sonucu keşfedilir ve açılır. Vakitsiz bir halde hayatı elinden alınan antik kraliçenin ruhu da uyanmış olur. Yüzyıllar boyunca büyüyen öfkesiyle günümüze uyanan kraliçe insanlığa boyun eğdirmeye ve kendisine yapılanları ödetmeye kararlıdır.

MUMYA SİNEMASININ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Mumya sinemasının oyuncu takımında Tom Cruise, Sofia Boutella, Annabelle Wallis yer alıyor.

MUMYA SİNEMASI NEREDE ÇEKİLDİ?

Filmin ana çekimleri 3 Nisan 2016’da Oxford , Birleşik Krallık’ta başladı. Pinewood Stüdyoları ve Shepperton Stüdyoları da yapım için kullanıldı ve su altı sahneleri Pinewood’da çekildi. Sinemanın çekimleri 17 Temmuz 2016’da Londra’da sona erdi . Daha sonra yapım iki haftalığına Namibya’ya taşındı ve ana çekimler 13 Ağustos 2016’da tamamlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.