MHP Genel Lideri Bahçeli: Böylesi zillet Türkiye’ye reva görülemez

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Bursa’da partisinin düzenlediği mitingde açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başlıkları:

Bursalı kardeşlerimizin yanı sıra Çanakkaleli, Bilecikli, Yalovalı kardeşlerimize beğenilen geldiniz diyorum. Geçen hafta Sivas muazzam bir açık hava toplantısına şahit oldu, birilerinin uykuları kaçtı.

Geride kalan günlerde Sivas açık hava toplantımıza bilen de bilmeyen de devamlı konuştu, tartıştı. Bu ne ki daha bir şey değil. Gördükleri göreceklerinin yanında hiçbir şey değil. Türkiye’nin kendilerinden ibaret olmadıklarını idrak etmek zorunda kaldı, bütün hesapları alt-üst oldu. Cüretiniz varsa Sivas’tan sonra Bursa’ya bakın. Bakın da vatan sevdası, bayrak sevdası nedir görün.

Bizim anketlerimiz maaşa bağlanmış şirketler değil, A’dan Z’ye Türkiye’dir. İman varsa imkan vardır. İrade varsa ihanet tutunamayacaktır. Zafer sabredenlerin inananların sadık yâridir. O denli bir karşılık veriniz ki 7 düvel ne oluyor Bursa’da diye telaşa kapılsın.

“ARAMIZDA AYRIK OTU BULUNDURMAYACAĞIZ”

Aramızda ayrık otu bulundurmayacağız, saflarımızı sık tutacağız. Kesinlikle Allah’ın müsaadesi ile başaracağız. Taviz vermeyeceğiz, kesinlikle kazanacağız. Cumhuriyet’in 100. yılında cumhurun zaferine ulaşacağız.

Sözümüz kelamdır, kararımızın da sonuna kadar gerisindeyiz. Oyalanma anlayışında değiliz. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Erdoğan’dır. Zillete karşı birebir mevzideyiz, Türkiye düşmanlarına karşı tıpkı cephedeyiz.

Vatansız millet neyse Türkiye’nin karşısına geçmiş zillet ittifakı da odur. Zillet partileri ile ulaşılacak bir gelecek yoktur. Karanlık zihniyet açısından bir farkları yoktur. Bu ittifakın çatısını alev almıştır. Paçası tutuşan Kılıçdaroğlu ‘inadına birlikte olacağız’ demiştir. Beraberlik inançla olur, inatla değil.

HDP’YE BAKANLIK VERİLECEĞİ İDDİASI

Ahtapotun 6 ayağı muhakkaktır, öteki iki ayağı HDP ile emperyalizmin ana ögeleridir. Zillet İttifakı’nın içinden en azında dürüst açıklamalar yapanlar da vardır. HDP’nin takviyesi ile büyükşehirleri kazanan belediler artık HDP’ye bakanlık açıklaması yapmaktadır. Böylesi zillet Türkiye’ye reva görülemez.

CHP’nin adımı taktikseldir, kurnazca bir harekettir. Zımnî ajandaları, bâtın gündemleri HDP ile ittifak kurmaktır. HDP’ye bakanlık vermek demek, teröristlerin tıpkı belediyeler üzere bakanlıklara da yerleşmesi demektir.

“KILIÇDAROĞLU’NUN KHK KELAMLARI ABD’YE VERİLMİŞ GÜVENCEDİR”

Hiçbir projeleri, en küçük hazırlıkları yoktur. Masanın altında üstünde yer alan her parti profilinin görünüşü oburdur. Bunlar hala aday kim onu tartışıyorlar. Bursa’dan söylüyorum Zillet İttifakı kaostur. Zillet İttifakı boş boş konuşup gündemi doldurmasınlar. Türkiye’nin düşmanlarının elini eteğini öpmeden aday çıkaramazlar. Kılıçdaroğlu’nun KHK kelamları ABD’ye verilmiş garantidir. ABD Lideri Biden’dan onay almadan adayımız budur diyemezler.

Zillet İttifakının vaadi Türkiye’yi siyasi istikrarsızlık devrine geri döndürmektir. Utanmayan yüzden, kalp inciten kelamdan, tütmeyen bacadan, ikiyüzlü dosttan, vermeden alan elden, gerçekleri çarpıtan siyaseti de rabbim cümlemizi korusun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.