Mehmet Niyazi’nin hayatı belgesel oldu

Kültür Ocağı Vakfı (KOCAV) ve Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Mehmet Niyazi Özdemir belgeseli, 21 Mayıs Cumartesi günü, İstanbul Üniversitesi Fuat Sezgin Kongre Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak. (KOCAV), Turan Yazgan, Emin Işık ve Süheyl Ünver belgesellerinden sonra hayatını kütüphanelere ve araştırmaya adamış Gazeteci-Yazar Mehmed Niyazi Özdemir’i de kayıt altına aldı. Müellifin hayatı, doğumundan yetişme sürecine, eğitiminden dava adamlığına kadar tüm detaylarıyla görselleştirildi.

Genç nesillere tanıtıyoruz

Direktörlüğünü Murat Çeri’nin üstlendiği belgesel sinemada, öğrencileri ve dostlarının ortalarında bulunduğu Mehmed Niyazi’nin hayatına girmiş 17 farklı isimle röportaj gerçekleştirildi. Çekimleri İstanbul ve Sakarya’da yapılan 48 dakikalık belgesel sinema, 10 kişilik bir grupla 1 yılda tamamlandı.

KOCAV Lideri Av. Dr. Ali Ürey, “Uluğbeyler projesi ile iki şeyi birden yapmak istedik. Birincisi bu fikriyata hizmet eden çok kıymetli bilim ve dava adamlarını yeni nesillere tanıtmak. İkincisi ise model şahsiyetler, örnek şahsiyetler olarak kabul görmesini sağlamak ve onları örnek göstermek. Emeği geçen KOCAV topluluğunun mensuplarına, büyüklerine gösterdikleri bu vefa ve sadakatlerinden dolayı teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.