Katlanabilir telefon Huawei Mate Xs 2 aşırı pahalı olabilir

Huawei‘nin fiyatı tam anlamıyla dudak uçuklatan katlanabilir telefon modeli Huawei Mate Xs‘in yenisi Huawei Mate Xs 2 olacak.

Türkiye’de de satışa çıkan Huawei Mate Xs, hatırlarsınız tam 29.999 TL‘lik bir fiyat etiketiyle büyük ses getirmişti. Firmanın ikinci katlanabilir telefonu olan cihaz, yerini 28 Nisan tarihinde Huawei Mate Xs 2 modeline bırakacak. Yerini alacağı modelin yatay katlanabilir gövde yapısını koruyacak telefon, Android değil Harmony OS üzerine kurulacak. Mate Xs’e göre ciddi gövde iyileştirmeleri getirmesi beklenen Mate Xs 2, yeni bilgiler kazandı. Ekran konusunda sağlam kaynak Ross Young’un elde ettiği bilgilere göre telefon tam 2.500 dolar seviyesinde satılabilir. Eğer bu fiyat gerçek çıkarsa pazarda işi fazlasıyla zor olacak model, sızan son bilgilere baktığımız zaman gücünü Snapdragon 888 4G işlemciden alıyor ve 66W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil üzerine kuruluyor.

Tasarımı direkt olarak yukarıdaki gibi olacak ve üç farklı renkte pazara sunulacak 5G desteği taşımayan katlanabilir telefon, selfie kamerasını bir ekran deliğine konumlandıracak ve 8 inç 120 Hz katlanabilir ekran ile büyük bir görüntüleme alanı getirecek. Ekranında M-Pen kalem desteği olacak bilgisi verilen Mate Xs 2, Ross Young’a göre bu ekranda LTPO değil LTPS’i temel alacak. Bu açıdan telefonda değişken yenileme hızı olmayacak.

Türkiye’de satılması pek olası durmayan cihaz, Huawei’nin Türkiye’de satılan dikey katlanabilir P50 Pocket sonrasında dördüncü katlanabilir telefon modeli olacak.

Huawei Mate Xs 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.