Kanser Hastası Yusuf Kerim’in Annesi İçin Tahliye Kararı

Kanser tedavisi gören altı yaşındaki Yusuf Kerim’in annesi için Gülten Sayın için tahliye kararı çıktı.

Tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkom ile mücadele eden ve doktorların yaşam şansının az olduğunu söylediği altı yaşındaki Yusuf Kerim’in annesi Gülten Sayın için tahliye kararı verildi. 

Gülten Sayın, ‘FETÖ üyeliği’ gerekçesiyle altı yıl üç ay hapis cezasına çarptırılmış ve cezanın Yargıtay tarafından onanması üzerine cezaevine girmişti. 

Yusuf Kerim’in “Annemi istiyorum” diyerek ağladığı görüntülerin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, anne Gülten Sayın’ın infazının ertelenmesi için çağrılar yapılmıştı. 

Oluşan kamuoyunun etikisiyle TBMM’de yasal düzenleme yapılmıştı. Buna göre, çocuğunun hastalığı nedeniyle kadın hükümlünün cezasının infazı bir yıla kadar ertelenebilecek, erteleme süresi her defasında altı ayı geçmemek üzere en çok dört kez uzatılabilecek.

Yusuf Kerim’in annesine kavuşması için mücadele eden HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, anne Sayın hakkında tahliye kararı verildiğini açıkladı. Gergerlioğlu, ‘Az evvel Yusuf Kerim’in babası aradı. Nihayet… Anne Gülten Sayın’ın tahliye kararı çıktı. Görüntülü görüştüğüm Yusuf Kerim’in ağzı kulaklarına varıyordu. Nihayet yasa uygulandı. Yasanın uygulanmasına sevindiğimiz bir Türkiye!’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir