Kaçırıldı denilen 17 yaşındaki Emine: Babam başlık alamadığı için palavra söylüyor

Adana’da ikamet eden 5 çocuk babası Hüseyin Y., 17 yaşındaki kızı Emnie Parıltı Y.’nin, Özgür Dolaş (24) tarafından kandırılıp kaçırıldığını ileri sürerek polise gidip hata duyurusunda bulundu.

Öte yandan Hüseyin Y.’nin 2018’de evlendiği Semra Y.’nin birinci evliliğinden olma kızı G.T. de Niğde’deki anneannesinin konutundan kaçtı.

2 genç kızdan G.T. konuta dönerken, Emine Işık Y.’den bir müddet haber alınamadı.

“Ben onun okumasını istiyorum”

Emine Parıltı Y.’nin de konuta dönmesini isteyen Hüseyin Y., “Kızımın kaçtığı bireyle daha evvel de münasebeti vardı. Geçen yıl daha 16 yaşındayken imam nikahı kıyılırken imajlarını çekip bana gönderdiler fakat kızımın yaşı küçük olduğu için karşı çıktım. Ben onun okumasını istiyorum ancak okulunu da aksattı. Bir an evvel kızıma kavuşmak istiyorum. 16-17 yaşında kız ne yemek yapabilir ne iş yapabilir? Çok perişanız, ayakta duracak halimiz yok.” dedi.

“200 bin lirayı alamayınca evliliğe müsaade vermekten vazgeçti”

Öte yandan Emine Parıltı Y., bir görüntü ile babasının tezlerini yalanladı. Özgür Dolaş’ın yanında keyifli olduğunu ve 1 yıl evvel dini nikah kıydıklarını söyleyen Emine Işık Y., Özgür Dolaş ile babasının onayıyla dini nikahla evlendiğini belirterek şu sözleri kullandı:

“Babamın isteği vardı. Hatta imam nikahı onun konutunda oldu. Daha sonra resmi nikah için dokümanlarımızı toparlamaya başladık. Yaş durumundan ötürü babamın ve annemin imzası gerekiyordu. Babam ikimizi yanına çağırdı. Özgür’den başlık parası olarak 200 bin lira istedi. Eşim ise bu parayı veremeyeceğini belirtti. Babamın söylediği her şey palavradır. 200 bin lirayı alamayınca evliliğe müsaade vermekten vazgeçti. Bana daima ruhsal baskı uyguladı. Evlatlıktan reddettiğini söyledi. Özgür’ü arayarak ‘gel beni al yoksa canıma kıyacağım’ dedim. Onunla çok memnunum. Ailemin yanına dönmek istemiyorum.”

Hakkında savları reddeden Özgür Dolaş ise Hüseyin Y.’nin, kızını maddi geliri yüksek olan bireylerle tanıştırmaya çalıştığını öne sürdü.

Emine Işık Y.’nin 6 ay sonra 18 yaşına gireceğini ve resmi nikah yapacaklarını belirten Dolaş, Hüseyin Y.’nin çıkar emelli davrandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.