Jeep, üç yıl içinde 4 yeni elektrikli araç tanıtacak

Son yıllarda araba üreticileri, elektrikli araç modellerine dev yatırımlar yapmaya devam ederken, birçok marka gelecek yıllarda içten yanmalı motorlara büsbütün veda edecek.

Şimdiye kadar markalar, büsbütün elektikli araçlara geçecekleri tarihleri paylaşmaya başladı. Misal bir adım da ABD’li üretici Jeep’ten geldi.

Jeep, 2025 yılı sonuna kadar 4 yeni elektrikli model tanıtacağını açıkladı. Bu kapsamda büsbütün elektrikli Recon modelini tanıtan marka, Avrupa için özel geliştirdiği Avenger MESKEN modelinin de ön gösterimini yaptı.

FCA ve PSA’nın birleşerek Stellantis’i kurmasının akabinde Stellantis bünyesine geçen Jeep’in CEO’su Christian Meunier, tanıtacakları yeni modeller ile rakiplerinden ayrışacaklarını açıkladı.

Recon’un 2024’te ve Avenger’in da 2023’te satışa sunulacağını bildiren Meunier, “Şu an için büyümeden daha çok yanlışsız yolda ilerlediğimizden emin olmak istiyoruz.” dedi.

2030’da büsbütün elektrikli araç satacak

ABD’li markanın CEO’su, 2030 yılında Avrupa’daki satışlarının tamamının elektrikli araçlardan oluşacağını, ABD’de ise elektrikli araçların markanın satışlarının yarısını oluşturacağını kaydetti.

Verilen bilgiye nazaran, Jeep’in önümüzdeki yıllarda Çin pazarında da elektrikli modellerin satışına başlama maksadı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.