Emre Kocadağ: En güzel isimleri takımımıza katacağız

Spor Toto Üstün Lig 2022-2023 dönemi fikstürü Riva Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde çekilirken, kura çekiminin akabinde Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Genel Sekreter Mehtap Mutluşan Ferah ile TFF ve UEFA Bağlantılarından Sorumlu Futbol AŞ İdare Şurası Üyesi Kemal Erdoğan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Emre Kocadağ, yeni dönemin iyi olmasını dilerken, “Fair-playin hakim olduğu, saha içinin konuşulduğu, rekabetin hakim olduğu bir dönem olur. 19 ekip çaba edecek. Her kadronun kendisine nazaran bir hazırlığı ve yapılanması var. 19 ekip içinde 1 şampiyon çıkacak ve biz de şampiyonluk için en güzel ekibi kurmak istiyoruz. İnşallah hazırlıklarımızı tamamlayacağız ve bu dönem şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız. İnşallah hoşlukların konuşulduğu bir lig olur. Geçen sene hakem yanlışlarından çok canımız yandı. Yeni bir federasyon var, çok hoş bir güç ve yenilikler var. Umarım geçen yılki yanılgıların önüne geçer bu idare. Hakem yanlışlarından çok saha içi rekabetin ön plana çıktığı bir dönem temenni ediyoruz” sözlerini kullandı.

“Görüştüğümüz oyuncuların isteyenleri çok”

Beşiktaş olarak transferde tevazuyu elden bırakmadıklarını tabir eden Kocadağ, “Beşiktaş olarak tevazuyu elden bırakmıyoruz lakin tezimizi da ortaya koymamız lazım. Şampiyonluk hedefleyen bir ekip ortaya çıkarmak istiyoruz. Taraftarımız da bize güveniyor. Geçmiş periyotta de transfer süreçlerinde başarılı işler yaptığımızı düşünüyorum. Geçen sene sonuç olarak başarılı olamasak da transfer sürecinde başarılı olduk. En âlâ isimleri, teknik grubun isteği doğrultusunda getireceğiz. Alışılmış ki pazarlıklar uzun sürüyor. Konuştuğumuz oyuncular, kolay oyuncular değil, Avrupa’da birçok isteyeni olan transferi güç oyuncular. Bu mevzuda taraftarlarımız bize güvensin” açıklamasını yaptı.

Beşiktaş Genel Sekreteri Mehtap Mutluşan Ferah, Beşiktaş’ın 120. yılı ve Cumhuriyetin de 100. yılı olduğunu tabir ederek, “İnşallah hoş bir dönem geçirip taraftarlarımıza şampiyonluk armağan etmek istiyoruz. Geçen sene makûs bir kura çekmiştik, inşallah bu yılki hoş bir kura olur. Güzel olsun” dedi. Son olarak konuşan Kemal Erdoğan ise “Bütün ekiplere güzel olsun. Sakatlıkların olmadığı, liderimizin ve federasyon liderinin da tabir ettiği üzere, alandaki pak ve adil futbolun ortaya çıktığı bir dönem olsun. En büyük temennimiz hakemlerin en az konuşulduğu dönem olması. Hak eden kazansın ve adil futbol olsun, maç lütfen alanda oynansın” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.