Direktör James Cameron, ‘Avatar 4’ için çalışmaya başladı

Yönetmen James Cameron, 2009 üretimi “Avatar”ın devam sineması “Avatar: Suyun Yolu” vizyona girmeden, 4. sinema için çalışmalara başladığını duyurdu. Disney’in D23 Expo aktifliğine Yeni Zelanda’dan görüntü temasıyla katılan Cameron, Aralık’ta vizyona girecek “Avatar 2″nin post yapım sürecinde olduğunu, “Avatar 3″ün çekimlerinin devam ettiğini ve 4. sinemanın üretimin sürecinin resmen başladığını söyledi.

Beyazperde’nin aktardığı habere nazaran, Cameron, ikinci ve üçüncü sinemanın çekimlerini büyük oranda bir ortada yürüttü. Şimdi resmi ismi belirli olmayan “Avatar 3″ün Aralık 2024’te vizyona girmesi planlanıyor. “Avatar 4” ise 2026 yılında izleyicilerle buluşacak.

‘AVATAR SİNEMALARI HER ŞEYİ TÜKETİYOR’

Cameron, geçtiğimiz aylarda Empire Magazine’e verdiği röportajda, “Avatar sinemaları her şeyi tüketiyor. Geliştirmekte olduğu heyecan verici öbür şeyler de var. Sanırım vakitle, üçüncü ya da dördüncü sinemadan sonra, direktör koltuğunu güvenebileceğim diğer bir direktöre devretmeyi ve ilgilendiğim öbür şeyleri yapmayı düşüneceğim” demişti.

“Avatar: Suyun Yolu” 16 Aralık’ta sinemalarda olacak. Orjinal sinema “Avatar” ise yenilenmiş 4K kopyasıyla 23 Eylül’de yine vizyona girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.