Devre mülk kirasını almaya gittiler, darp savıyla şikayetçi oldular

Olay, dün akşam saatlerinde Menderes Mahallesi’nde meydana geldi. Suat Akpınar (28) ile eşi Sevilay Akpınar (30), yatırım maksadıyla termal otelden birini kendilerinin kullanacağı, 11’inin kiraya verileceği 12 devre mülk satın aldı. Çift, kira paralarını istemek için ofise gitti. Lakin burada taraflar ortasında tartışma çıktı. Tartışma arbedeye dönüştü ve ofis dışına taştı. O anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülenirken, Suat Akpınar ile eşi Sevilay Akpınar darp raporu alıp savcılığa cürüm duyurusunda bulundu.

Adliye çıkışında gazetecilere konuşan Sevilay Akpınar, otel tarafından 170 bin lira dolandırıldıklarını öne sürdü. Sevilay Akpınar, kiraları almak için ofise gittiklerini lakin beklemedikleri reaksiyonla karşılaştıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Yatırım için devre mülk almıştık. Bu devre mülklerin yıllık kira getirisi de olacaktı. Yıllık kira getirisinin olacağı vakit ofisi aradık ‘Ne vakit kira bedellerini vereceksiniz?’ diye sorduk. ‘Pandemiden ötürü kapalıydık, bu yıl çalışmadık, veremeyiz’ dediler bize. Ancak kapalı değildi iş yerleri. Ondan sonra biz de hakkımızı aramak için dava ettik. Davadan sonra bu yıl tekrar ödemeleri geri gelecekti. Bu yılki ödemeyi de ‘Siz bizi dava ettiğiniz için bu yıl da size kira getirisi vermeyeceğiz. Odaların bakımları için aidatları oluyor, sizden aidat talep edeceğiz, ödemezseniz biz sizi icraya vereceğiz’ dediler. Sonra tekrar bunların ofisine gittik. Orada bize sert davranmaya başladılar. Şirket yetkilisi, bize sesini yükseltmeye başladı. Eşim de içerideki müşterilerin yanına giderek şirketin dolandırıcı olduğunu söyledi. Zati içerideki aile de dolandırılan aileymiş, belgelerini almaya çalışıyorlarmış. Sonra işletme sahibi eşimi itekleyerek dışarı çıkarmaya çalışırken tüm çalışanları eşime ve bana saldırmaya başladılar. Biz güzelce konuşmaya gitmiştik yalnızca. Hepsi bir bize saldırıp şiddet uyguladılar. 170 bin liramız dolandırıldı. Toplamda 12 tane aldık, 11 tanesi kiraya verilecekti, 1 adedini biz kendimiz kullanacaktık lakin kira getirimizi vermediler, üstüne de şiddet uyguladılar.”

‘DARP RAPORU ALMAK İÇİN BİRBİRLERİYLE ARBEDE ETTİLER’

Suat Akpınar da birinci başta ofis yetkilisi İ.Y. ile olağan konuştuklarını lakin birden sesini yükselttiğini söyledi. Akpınar, ”Ben de sesimi yükseltince şirket yetkilisi ‘Biraz sessiz konuş, içeride müşteriler var’ dedi. Müşterilere başıma gelenleri anlattım. ‘Kesinlikle almayın’ dedim. Esasen onlar dolandırılan şahıslarmış. Sonra o işletmenin yetkilisi beni iterek ‘dışarı çık’ dedi. Yanındaki personellerin hepsi birden üstüme çullandı. Beni çok berbat bir formda darbettiler. Uçan tekme attılar şahsen, görüntü kaydı da mevcut. Sonrasında polisler geldi. Bir orta bunlar bilerek kendi ortalarında hengame ettiler darp raporu alabilmek için. Biz de şikayetçi olduk. Cezası neyse çeksinler istiyorum” diye konuştu.

OTEL YETKİLİSİNDEN AÇIKLAMA

Otel yetkililerinden Sinan Yarışır ise argümanları reddederek mevzuyla ilgili davayı da kendilerinin kazandığını belirtti. Dün yaşanan olayda kendi çalışanlarının de darbedildiğini tabir eden Yarışır, şunları söyledi:

“Bu şahıslar daha evvel pandemi devrinde yatırım hedefli gelip bizden eser aldılar. Aldıkları eserin karşılığını da aldılar. Yani tapularını aldılar, kullanım hizmetleriyle alakalı rastgele bir sorun mevcut değil. Dün de şirket yetkilileriyle görüşmek için ofisimize gelmişler. Makûs niyetli bir firma olsak esasen elimizde olan mahkeme kararına istinaden bu şahısları ofisimize alıp görüşmeyiz. Görüşmeler başlayınca eşi birden hakaret etti beşerler içerisinde hem de yan tarafta müşteri olduğunu bile bile bunu gerçekleştiriyor. Birebir vakitte içeride gebe olan birden fazla bayan olduğu bir alanda ağıza alınmayacak argo sözler kullanıp bir de o bireye saldırmaya çalışınca arkadaşlarımız doğal olarak dışarıya çıkarmaya çalışıyor. Dışarı çıkarlarken de yaptıklarıyla kalmıyorlar, çalışanlarımıza hem vurmaya çalışıp hem de yüzüne tükürerek ağır bir formda tahrik etmişler. Dışarıda da manzaralarda gördüğünüz üzere ufak bir arbede olmuştur. Gerekli mercilere biz müracaatta bulunduk. Hatta çalışanlarımızdan birkaç tanesi bugün itibariyle izinliler darptan kaynaklı.”

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.