Devlet hastanesinin ağır bakım kapısı bir yıldır arızalı…

Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi ağır bakım ünitesinin otomatik fotoselli giriş kapısının bir yıldır çalışmadığı ortaya çıktı

Hükümet açık ihale adabıyla özel müteahhit firmalara milyonlarca lira kaynakla Kent Hastanelerini hayata geçirmeye çalışırken, Sıhhat Bakanlığı Diyarbakır Devlet Hastanesi’nin ağır bakım ünitesinin bozuk olan kapısını bir yıldan beridir onarılamadığı ortaya çıktı.

Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi’nin fotosel özellikli otomatik kapısının sıklıkla bozulduğu ve son olarak bir yıldan beri hususun Sıhhat Bakanlığı’na iletilmesine karşın sorunun çözülmediği bildirildi.

Sıhhat çalışanlarının el müdahalesiyle kapıyı açıp kapattıkları gözlemlenirken, hasta yakınlarının ünitede tedavi gören yakınlarının sıhhat durumunu merak edip içeri girmeye çalıştıkları, enfeksiyon riskine karşı çalışanların buna müsaade vermemesi üzerine bu kere hastane güvenliği ile hasta yakınlarının karşı karşıya geldikleri bildirildi.

CİMER DE SORUNU ÇÖZEMEDİ

Bozuk kapı, çalışanları canından bezdirirken, kontrollerde bu hususun tekraren yetkililere iletilmesine karşın sorunun hala giderilmediği belirtildi. Hastane çalışanları son deva olarak durumu CİMER’e kayıt oluşturmakta buldu. Lakin buradan da sonuç alınamadı.

VİLAYET MÜDÜRÜ: OTOMATİK OLDUĞU İÇİN DAİMA BOZULUYOR

Mevzuyla ilgili görüştüğümüz Vilayet Sıhhat Müdürü Cihan Tekin, kapının bozuk olduğunu doğruladı ve “Kapı fotosel özellikli otomatik olduğu için daima bozuluyor. Bununla ilgili gerekli teşebbüsleri başlattık, daha evvel de bozulmuştu, yapıldı, lakin tekrar bozuldu. Sonuç da kul yapısı, lakin kısa müddette çözeceğiz. Kapı bozuk olsa bile hastanede güvenlik var. Orası herkesin elini kolunu sallayarak girebileceği bir yer değil. Sonuç da hastanenin ana giriş kapısı değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.