Cumhurbaşkanı Erdoğan Hacı Nimet Kaya’nın cenaze merasiminde

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Fatih’te bir trafik kazası geçirdikten sonra Hakk’a yürüyen Mehmet Nimet Kaya’nın Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazına katıldı.

ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda tabuttaki örtüde yazılı olan ‘Her nefis mevti tadacaktır. Ben Hacı Nimet abiyi Unkapanı’ndan tanırım. O vakit ben besin piyasasında çalışıyordum ve abimiz de besin toptancılığı yapıyorduOradan gelen bir hukukumuz var. O günlerden bugünlere hukukumuzu devam ettirdik. Ancak bu türlü bir kaza ile Hakk’a uğurluyoruz. Yarın sabah itibariyle de Tillo’ya, kendi topraklarına yolcu edilecek. Hepinizden gösterdiğiniz bu ilgi alaka sebebiyle Allah razı olsun. Biz Hacı ağabeyimizi çok sevdik. “ dedi.

Dün gece saatlerinde Fatih’te bir trafik kazası geçiren Hacı Nimet Kaya ağır yaralı olarak kaldırıldığı İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’nde bu sabah vefat etti.

Uzun yıllardır İslami uğraş ve hayır faaliyetleriyle maddi ve manevi dayanışma içinde olan Hacı Nimet Kaya kurucusu olduğu İstanbul Fatih’teki Tillolular Derneği Başkanlığını yürütüyordu. Kaya, Özgür-Der Genel Lideri Rıdvan Kaya ile Ömer Kaya’nın da babasıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.