Call of Duty Vanguard hile kullananları kör ediyor

Call of Duty Vanguard hile kullanıcılarına karşı yeni bir yöntem geliştirdi. Call of Duty: Warzone ve Vanguard’da hile kullanımından çok çeken Activision, geçtiğimiz yılın sonunda Call of Duty anti hile yazılımı Ricochet’i duyurmuştu.  Son bir kaç gündür Vanguard çoklu oyuncu modunda hile kullanan oyuncular, “boş maçlara” giriyorlar, ta ki görünmez bir mermi tarafından vurulup öldürülene dek.

Call of Duty Vanguard hile kullanıcılarını kendi silahlarıyla vuruyor

Hilebazları hazırlıksız yakalayan bu sürpriz, Ricochet’in yeni tekniği Cloaking (Perdeleme) tekniğinin sonucu. Ricochet, hile kullanan bir oyuncuyu tespit ettiği anda , hile kullanan oyuncunun diğer oyuncuları görmesi veya duyması engelleniyor. Oyunu düzgün oynayan oyuncular, haritada ne olduğunu anlamadan dolaşan hilebazları keklik gibi avlayabiliyorlar.
Call of Duty Vanguard hileBahsi geçen perdeleme tekniğinin haricinde Ricochet, hile kullanan oyuncuların kritik hasar vurma şanslarını da elinden alıyor. Activision, Ricochet’i ilk duyurduğunda hilebazları resmen tehdit etmişti.  Ricochet’de hile kullanan oyunculara oyunu zehir etmeyi görev edinmiş gibi görünüyor. Ricochet an itibariyle tüm Vanguard sunucularını kapsayacak şekilde genişletildi ve yakında Warzone’a da gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.