Beşiktaş’ta yeniden ‘FEDA’ zamanı

Siyah-beyazlılarda yeniden ‘FEDA’ deniliyor. Ekonomik anlamda artık dikkatli adımlar atmak zorunda olan Beşiktaş’ta başkan Ahmet Nur Çebi’nin liderliğinde hem mali açıdan kulübü yormayacak hem de geleceği dönük umut verecek genç oyuncuların kadroya katılması planlanıyor.

2013 yılında benzer bir çalışma yürüten ve ilerleyen yıllarda 3 şampiyonluk birden kazanan Kartal’da yeniden aynı yönetimin uygulanması düşünülüyor. O dönemde de çalışmalarıyla Beşiktaş’a önemli değerler katan İbrahim Altınsay, bir kez daha devreye giriyor.

Almanya, Avusturya ve Hollanda başta olmak üzere Avrupa’da oynayan gurbetçi gençler takip ediliyor. O dönemki ‘FEDA’ çalışmasında Gökhan Töre ve Oğuzhan Özyakup gibi isimler kadroya katılmıştı. Şimdi yine benzer bir yapı kurularak  aynı yoldan ilerlenmesi amaçlanıyor. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin de çok önem verdiği bu yeni plan doğrultusunda adımlar atılıyor. Bu hafta sonu yapılacak kongreden galip çıkması durumunda yeni ‘FEDA’ projesine daha da ağırlık verecek Başkan Çebi süreci hızlandıracak.

Bu proje teknik direktör Valerien Ismael’e de uygun olacak. Fransız çalıştırıcının kafasındaki oyun şablonu ve sisteme uygun gençler takip edilecek. Kulübün scout departmanı da yoğun bir mesai harcıyor.

Valérien Ismaël’in Beşiktaş ile ilk anları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.