Ankara’da arkadaşını öldüren şahsa ağırlaştırılmış müebbet istemi

Ankara’nın Çankaya ilçesinde yaşayan Murat Ağarlı, geçtiğimiz yıl cezaevinden tahliye edildi.

Tahliye edilmesinin üzerinden 8 ay geçen Ağarlı, 2 Kasım 2021’de inşaatta çalışan Cengiz Alışlı, 200 TL’lik borcunu ödemesi için Erol Atlı ve arkadaşı Murat Ağarlı ile tartıştı.

Ağarlı, tartışma sırasında üzerindeki tabancayı çıkarıp, Alışlı ve onun arkadaşı Evren E.’ye ateş etti.

Saklandığı evde yakalandı

Göğsünden vurulan Cengiz Alışlı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Evren E.’ye ise kurşun isabet etmedi. Olayın ardından kaçan Murat Ağarlı, Çankaya’da saklandığı evde gözaltına alındı.

Tekrar tutuklandı

Ağarlı, mahallelerinde uyuşturucu sattığı gerekçesiyle Alışlı’yı öldürdüğünü ileri sürdü. 20’ye yakın suç kaydı olduğu ve uyuşturucu suçundan girdiği cezaevinden Mart 2021’de çıktığı belirlenen Murat Ağarlı, mahkemece tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı.

Ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

İddianamede Murat Ağarlı hakkında, Cengiz Alışlı’ya yönelik ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, Evren E.’ye de öldürme amaçlı ateş ettiği için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

Yanındaki arkadaşına da ateş etti

İddianamede Ağarlı’nın, Cengiz Alışlı’ya 3 el ateş ettiği, yanında bulunan Evren E.’ye de ateş ettiği; ancak kurşun isabet etmediği belirtildi. Sanık Murat Ağarlı, Ankara 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.