Android aygıtlara WhatsApp çevrim içi durum gizleme özelliği sonunda geldi

WhatsApp, Google Play Store üzerinden yeni bir beta yayınladı. Yeni sürüm numarası 2.22.16.12 olan WhatsApp, çok beklenilen özelliği erkenden denemek isteyen kullanıcılara sundu. Yeni beta sürümde artık çevrim içi durumunuzu gizleyebiliyorsunuz.

Son görülme kapalılık ayarlarında görmeye alışık olduğumuz ‘Herkes’, ‘Kişilerim’, ‘Şunlar hariç kişilerim’ ve ‘Hiç kimse’ seçenekleri artık ayı bir başlık altında çevrim içi durum bilgisi için de yer alıyor. Hiç kimse seçeneğinin seçilmesi durumunda Android kullanıcıları WhatsApp’ta çevrim içi olsa da bu bilgi hiçbir WhatsApp kullanıcısına iletilmiyor.

Bu özelliği etkin etmeniz durumunda sizin de şahısların çevrim içi durum bilgisini görüntüleyemediğinizi hatırlatalım.

Özellik birinci kademede WhatsApp’ın beta programına kayıtlı kullanıcılara sunuldu.

YENİ GÜNCELLEMENİN AKABİNDE WHATSAPP BETA PROGRAMINA KAYIT İÇİN AYRILAN KOTA KISA MÜDDETTE DOLDU

Gizlilik Ayarları > Son Görülme altında sunulan çevrim içi durum gizleme özelliğini test etmek için WhatsApp’ın beta programına kayıt olmanız gerekiyor. Özelliğin yayınlandığını duyan Android kullanıcıları kısa müddette program için ayrılan kotayı doldurdu.

Google Play Store’a giren kullanıcılar WhatsApp’ın Beta programına kayıt olmak istediğinde “Bu uygulamanın beta programı şu anda dolu” yanılgısıyla karşılaşıyor. 

Ne yazık ki bu özellik hala geliştirme etabında olduğu için şimdi tüm kullanıcılar için yayınlanmadı. Özelliğin stabil WhatsApp sürümleri için ne vakit yayınlanacağı ise bilinmiyor. Ayrıyeten özellik test etabında olduğu için Beta sürüme ulaşmayı başarsanız bile bu özelliğin düzgün çalışacağına dair WhatsApp kullanıcılara garanti vermiyor.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.