Airbnb meskeninde çıkan 10 adet bilinmeyen kamera dehşete düşürdü

Bir bayan, kalmak üzere kiraladıkları mülkün içine, duş da dahil olmak üzere gizlenmiş kameraları keşfettiğinde dehşete düştü ve “korkunç deneyimlerini” TikTok’ta paylaştı.

Konaklama hizmeti veren Airbnb isimli bir hizmeti kullanan iki arkadaş, uygulama üzerinden rezerve ettikleri kiralık bir mülkün içine gizlenmiş 10 adet casus kamera bulduğunu argüman ettikten sonra bir ihtar yayınladı.

Daily Star’da yer alan habere nazaran, @foxytaughtyou isimli kullanıcı, Philadelphia, ABD’de kaldığı mühlet boyunca konutun her yerinde zımnî kameralar olduğunu fark etti.

Bunun akabinde polisle konuşan bayan, uygulamanın onları diğer bir mülke taşıdığını söyledi.

Airbnb, genç bayana para iadesi teklif etti, lakin polisin konutta kapalı kamera bulamadıklarını söylediğini argüman etti.

TESADÜFEN KEŞFETMİŞLER

13 Haziran’da tweet atan bayan, “Bunu cuma öğle Airbnb’ye ve karakola bildirdik ve hala bu davayla ilgili bir güncelleme almadık. Bu sahibin elinde hangi imgeler var ve onunla ne yapıyor, hiçbir fikrimiz yok! Bu çok İNANÇSIZ ve korkutucu! İlaha şükür kameraları fark ettik ve oradan çıktık!” diye yazdı.

TikTok’ta yayınlanan bir görüntüde ikili, koltukta uyuyakaldıklarını ve uyandıklarında tavandaki kameraları keşfettiklerini söyledi.

Kadın, “Korktuk ve tavan dahil meskendeki her yere bakıp öbür kamera olup olmadığına karar vermeye çalıştık. Yangın fıskiyelerinin bir kamera merceğine sahip olduğunu keşfettik. Sandalyeye oturduk, onlar üzerinde bir flaş testi yaptık ve kamera olduklarını anladık” diye ekledi.

AİRBNB TAKVİYE OLDU

The Independent’a konuşan Airbnb sözcüsü de, “Politikalarımız kapalı kameraları katiyen yasaklıyor ve bunun bildirildiği istisnai nadir durumlarda, suçluları sorumlu tutmalarına yardımcı olmak için kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak da dahil olmak üzere, güçlü tedbirler alıyoruz.”

“Bu durum özelinde, güvenlik takımımız bu sunucuyu askıya aldı ve biz bu raporu kapsamlı bir halde araştırırken platformumuzdan kaldırdı. Ayrıyeten konuğumuza tam bir geri ödeme dahil olmak üzere takviye sağlıyoruz” dedi.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.