Ahmet Özal: Yüzde 25 oy oranı gayesiyle mütevazı konuştum

TEK Parti Genel Lideri Ahmet Özal, TVNET’te yayınlanan Sert Sorular programında Taha Hüseyin Karagöz’ün konuğu oldu.

Daha evvel yüzde 25 oy oranı amacı olduğunu açıklayan Özal, “Bunu nasıl ölçtünüz ve neye dayanarak bu türlü bir tespitte bulundunuz?” sorusunu yanıtladı.

“YÜZDE 25 DİYEREK MÜTEVAZI KONUŞTUM”

“Ben yüzde 25 diyerek mütevazı konuştum.” diyen Özal, “Çünkü ben Türkiye’nin her tarafını geziyorum. Kahırlar büyük. Ama daha farklı bir şey söyleyeyim. Her partinin bir öyküsü olması lazım. Bizim TEK Parti’nin kıssası 40 yıllık bir öykü. Merhum Özal’ın başlangıcından itibaren askeri devirde, askerlerin desteklediği partiler vardı. Onların dışında olan bir parti vardı. ‘Yüzde 1 bile oy alamaz’ dediler ancak yüzde 46 ile iktidar oldu. O öykünün devamıdır bu. Yani Türkiye’nin gereksinimi olan Özal’ın ikinci değişim programı hayata geçirilemedi. Ömrü vefa etmedi rahmetlinin. Hasebiyle biz onu devraldık ve bundan sonra yapmaya çalışacağız.” tabirlerini kullandı.

“BU GERÇEKLİKTEN KOPMAK DEĞİL Mİ?”

Özel, “Mütevazı davrandığınızı söylüyorsunuz bu gerçeklikten kopmak değil mi?” biçimindeki soruya ise şöyle karşılık verdi:

“Değil. Bugün Türkiye’de bana nazaran yüzde 60 kararsız seçmen var. Ben birkaç program yaptım televizyonlarda. Beşerler bildirilerinde ‘Kararsızdım lakin size oy vermeye karar verdim’ diyorlar.”

“YÜZDE 35 DE OLUR”

Süleyman Demirel’in ‘Siyasette bir gün çok önemlidir’ kelamını anımsatan Özal, “Seçime bir sene var neredeyse. O kadar çok şey değişecek ki bu sayı 25 de olur, 30 da olur 35 de olur” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.